Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie

Liceum Ogólnokształcące i Sportowe Gimnazjum Powiatowe nr 2 w Głownie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

gramy&pomagamy

Drukuj

28 stycznia z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Liceum Ogólnokształcącego w naszej szkole odbyła się dyskoteka charytatywna na rzecz Bartosza Sadowskiego, 8 latka chorego na białaczkę.
Więcej…
 

Z wizytą w Sejmie i Muzeum Narodowym

Drukuj

Uczestnikami wyjazdu edukacyjnego, który odbył się 2.02.2016r.byli uczniowie klas IIIA, IIIB, IIIC gimnazjum oraz IA LO. Podczas zwiedzania Sejmu i Senatu młodzież poznała historię, sposób funkcjonowania polskiego parlamentu oraz prawa i obowiązki parlamentarzystów. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali materiały dotyczące pracy parlamentu.
Więcej…
 

Twórczo, wesoło, - teatralnie…

Drukuj

16 grudnia 2015 roku uczniowie klas:  Ia, IIa i IIIa liceum wraz z wychowawcami mieli możliwość obejrzenia znakomitego przedstawienia „TU-WIM” w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi. Spektakl nie tylko przybliżył sylwetkę twórczą Juliana Tuwima, ale odkrył przed publicznością jej mniej znane oblicze. Nowatorski sposób prezentacji, wspaniała gra aktorska, ciekawa scenografia trafiły do serc i umysłów naszej młodzieży. Obejrzenie spektaklu było jednocześnie początkiem naszego uczestnictwa w projekcie teatralnym „Powszechnego”. Po przedstawieniu uczniowie, nauczyciele- mówiąc krótko – publiczność wcieliła się w rolę aktorów i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez znakomitego aktora pana Arkadiusza Wójcika.  Było ciekawie, kreatywnie, twórczo i naprawdę wesoło….

 

Pamiętamy o ofiarach Holokaustu

Drukuj

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum przypomnieli o Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Dzień ten został ustanowiony rezolucją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w 2005 roku. Datę obchodów wyznaczono na 27 stycznia -  dzień wyzwolenia obozu Auschwitz – Birkenau w 1945 roku. Uczniowie przypomnieli również o odsłoniętych w naszej szkole  tablicach  poświęconych pamięci ofiar głowieńskiego getta w latach 1940- 1941 oraz siostry i matki Pani Poli Hinenberg - naocznego świadka tamtych tragicznych wydarzeń.

Więcej…
 


Strona 20 z 49

Nasi partnerzy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Organ prowadzący

Statystyka

Odsłon : 539414